11 Aralık 2014 Perşembe

İĞNELİK YAPTIM :)Uzun bi aradan sonra sonunda bloğa bi yazı koyabildik.3 yada 4 ay önce yapmıştım bu iğneliği, bi ablama bi bana :) .Yayınlamak bu güne kısmetmiş.Paylaşalım dediğimiz şeyleri sıraya koyduk ama bi türlü çocuklardan( ablamın ve benim) fırsat bulup yayınlayamıyoruz.Eliniz iğne tutuyorsa hiç zorlanmazsınız.
                                           
 Fotoğraf çekmeyi başlangıçta unuttuğum için ilk aşamasının fotoğrafı yok.önce kumaşımızı yuvarlak kesiyoruz ve çevresinden teğelliyoruz , sonra yetecek kadar elyaf ve üzerine plastik kapağı da koyup( ben süt şisesi kullandım)  teğeli büzüyoruz(.dikkat edin ucu kaçmasın )Ve iyice sıkıştırıp sabitleyin  3- 5  kere.

Güpürün eni 2 cm falan.Yuvarlatarak güpürü arka yüzeye dikiyoruz.Ters çevirince güpür gözükecek şekilde ayarlayın.

 Son aşamalarında silikon tabancası kullandım.Güpürün dikişlerini temizlemek için kumaştan yuvarlak bi parça kestim ve s.tabancası ile yapıştırdım.Birde bilek için bant diktim

  


 Onu da silikon tabancasıyla yapıştırdım dikişi altta kalacak şekilde.Bilekliğin içine lastik kullanmadım kumaş esnek olduğu için.


anlatımım yardımcı olur umarım.Beğenmişsinizdir inşallah...

3 yorum:

 1. ben de ceyizime istiyorum:) eline koluna saglik

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim bitanem.Daha güzelini yapacağım insallah.

   Sil
 2. Çok güzel hatta dikiş kursunda birkaç kişide gördüm şimdi.sizde iyice heveslendim babam kumasci parça kumaş vermisti hemen onlardan kendime yaptım dikiş kursuna yeni başladım çok ca ihtiyaç var alacagimabende sizden sevk alarak hemencecik yaptim, ben daha bilgisiz oldugumdan hemencecik tabi olmadı.ama bence çok güzel.oldu

  YanıtlayınSil